ŚLUBOWANIE RATOWNIKA WOPR
„Ja, ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyjmuję za swoje godło niebieski krzyż i złotą kotwicę. Ślubuję, dopóki zdrów będę i sił mi wystarczy, bez względu na warunki rzetelnie wypełniać obowiązki ratownika WOPR, ratować osoby, którym zagraża niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na wodach, dbać o sprawność i doskonalić umiejętności ratownika WOPR, wszelką wiedzą i doświadczeniem wytrwale przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa na polskich wodach.”
„URODZENI BY RATOWAĆ”
” Ratownicy zjawiają się gdy potrzebujesz pomocy, bez względu na pogodę – Walczą – ….aby inni mogli żyć”
„W ratowaniu życia ludzkiego żadne granice nie maja znaczenia” – Stanisław Knoff-Gdańsk
Poprzedni
Następny
Pierwsze Manewry ratowników WOPR z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w ramach przynależności do FOC dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Dwudniowe manewry to  8 realnie odwzorowanych pozoracji z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy , test wiedzy oraz konkurencja sprawnościowa. Stacje ćwiczeniowa rozlokowane będą dookoła Jeziora Skępskiego.

Podczas Manewrów odbyła się rywalizacja w ramach I Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostw w Uciskaniu Klatki Piersiowej. Unikalne na skale kraju zawody, w których uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wszystko pod okiem doświadczonej kadry sędziowskiej, w której skład wchodzą ratownicy medyczni pracujący na co dzień w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Patronat honorowy:

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorkiego Piotr Całbecki

Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski

Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz, Tygodnik Lipnowski, Portal TerazLipno, Info Lipno, Telewizja kablowa

Partner techniczny: Laerdal Medical Poland Sp. Z o.o.

Przewiń do góry